پنجره لولایی تك حالته

پنجره ها اصلی ترین فاکتور در جلوگیری از اتلاف انرژی و هزینه هستند. اگرچه در گذشته پنجره ها از تنوع بالایی برخوردار نبودند؛ اما امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی و فناوری های علمی و نیز دانش و خلاقیت گروه های تولید کننده؛ شاهد انواع متفاوتی از پنجره ها هستیم. در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی از پرکابردترین ترین انواع پنجره ها که پنجره لولایی تک حالته است آشنا تر کنیم. 

پنجره لولایی تک حالته چیست ؟

این مدل از پنجره ها که به عنوان پنجره های تک حالته شناخته می شوند؛ از ساده ترین انواع پنجره ها هستند. البته در کنار این سادگی طرفداران بسیاری نیز دارند. بخش باز شو این پنجره ها تک حالته است و روی محور افقی قرار می گیرد؛ در این حالی است که لولاهای این پنجره ها در محور عمودی قرار گرفته و امکان باز شدن 180 درجه ای را برای بازشو فراهم می کنند.
این پنجره ها در اندازه و ابعاد متفاوتی قابل سفارش و تهیه هستند و از قیمت خیلی مناسبی نیز نسبت به دیگر انواع پنجره ها برخوردار هستند. تمام این ها دلایلی از محبوب بودن این پنجره ها به شما می رود. بازوهای نگهدارنده موجود بر قسمت بازشوی پنجره های لولایی تک حالته سبب می شود تا در زمان باز و بسته شدن لنگه بازشو، پنجره ثابت در جای خود باقی بماند و نیز در صورت وزش شدید و با شدت باد، پنجره در جای خود مانده و به راحتی جدا نشود.

بخش ها و اجزای پنجره لولایی تک حالته

پنجره های تک حالته دارای بخش های متفاوتی هستند که عبارتند از:
یک عدد اسپانیولت
سه عدد لولا
دستگیره 
مقابل قفلی
این پنجره ها با توجه به نیاز مشتری و پروژه مورد نظر در ابعاد و سایز های متفاوت و به صورت تک لنگه یا دو لنگه طراحی و تولید می شوند. همچنین این مدل پنجره ها نیز از انواع متفاوتی برخوردار هستند که از این میان می توان به مدل های زیر اشاره کرد:
پنجره لولایی تک حالته ثابت (معمولی نیز گفته می شود)
پنجره لولایی تک حالته تنظیمی (به این مدل قابل رگلاژ نیز گفته می شود)
اگرچه پنجره های لولایی تک حالته از نوع معمولی از قیمت کمتری برخوردارند اما اگر قصد دارید در نما ساختمان خود از پنجره های بزرگ استفاده کنید؛ بهتر است نوع رگلاژی را انتخاب کنیدو علت این پیشنهاد این است که پنجره های قابل رگلاژ از مقاومت بالاتری در تحمل وزن برخوردار هستند و با توجه به اینکه شما پنجره هایی با ابعاد بزرگ را نتخاب کرده اید، در صورت انتخاب نوع لولایی معمولی پنجره طول عمر زیادی نخواهد داشت.

کاربرد پنجره لولایی تک حالته

این مدل پنجره ها به عنوان ساده ترین پنجره های یو پی وی سی و دوجداره شناخته شده و قیمت مناسبی نیز دارند. بنابراین در تک زیادی از مکان های عمومی و حتی خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از مدل پنجره ها به ویژه در مکان هایی که نیاز است تا هوا به طور کامل مورد تهویه قرار گرفته و ورود و خروج هوا اهمیت دارد بسیار استفاده می شود. از جمله این مکان ها می توان به بیمارستان ها، مدرسه ها، هتل ها و دیگر ادارجات اشاره کرد. در واقع باز و بسته شدن راحت و نیز امکان باز شدن تا 180 درجه از ویژگی هایی است که پنجره را برای استفاده در امکان یاد شده تبدیل به یک گزینه مناسب کرده است.

مزایای استفاده از پنجره لولایی تک حالته

پنجره های لولایی تک حالته نیز همانند انواع دیگر پنجره های موجود در بازار دارای مزای و معایبی هستند. در بخش به بررسی مزایای استفاده از این مدل پنجره ها می پردازیم تا شما با شناخت بیشتری از ویژگی ها و مزایا اقدام به خرید پنجره های لولایی تک حالته کنید. از مهمترین و بارز ترین مزایای استفاده از این نوع پنجره ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: 
مدل لولایی بیشترین شباهت را از نظر استاندارد ابعاد به پنجره های قدیمی دارد. بنابراین اگر قصد دارید تا از صداهای آزار دهنده بیرون رها شوید بدون اینکه در بافت اصلی ساختمان تغییری ایجاد کنید می توانید پنجره های لولایی تک حالته را جایگزین پنجره های قدیمی خود کنید. 
قیمت مناسب این مدل پنجره ها از ویژگی های مهمی است که دیگر پنجره های موجود در بازار از آن برخوردار نیستند. بنابراین اگر بودجه کمی دارید بدون شک پنجره های لولایی تک حالته بهترین گزینه برای شما خواهند بود. 
سهولت تعویض و نصب: پنجره های لولایی تک حالته به عنوان آسان ترین و ساده ترین پنجره ها در نصب و تعویض لولا ها و یراق آلات محسوب می شود. 
هزینه نصب این پنجره ها نیز نسبت به سایر پنجره ها کمتر است. 
تغییر حالت: به راحتی می توانید پنجره تک حالته خود را بعد ها به پنجره دو حالته نیز تغییر دهید. 
کاربرد آسان و ساده و راحت برای تمامی گروه های سنی
دوجداره 
عایق برودت و گرما و صداهای آزار دهنده خارج از خانه
طول عمر مناسب

معایب پنجره های لولایی تک حالته

پیش از این از مزایای پنجره های تک حالته گفته شد. همانطور که خواندید که این پنجره ها دارای مزایای بسیاری هستند که آن ها را تبدیل به بهترین گزینه ارزان قیمت بازار کرده است. با این حال در کنار تمام مزایا، معایبی نیز وجود دارد. از معایب پنجره لولایی تک حالته ی توان به این مورد اشاره کرد که عدم دقت کافی درابعاد و اندازه و نیز استانداردهای موجود سبب می شود تا بعد ها در نصب پنجره دچار مشکل شده و یا به علت عدم مقاومت در وزن از طول عمر پنجره ها کاسته شود.
از طرفی در مکان هایی که فضای کافی وجود ندارد نمی توان به خوبی از پنجره های تک حالته استفاده کرد. زیرا فضای کافی برای باز شدن لنگه بازشو وجود ندارد و محدودیت نصب نیز وجود دارد. بنابراین این مدل ها مناسب مکان های کوچک و فضاهای اندک نیستند زیرا به طور کامل نمی توان پنجره را باز کرد. همچنین اگر قصد نصب پرده را نیز داشته باشد بازهم در باز کردن لنگه بازشو با محدودیت مواجه خواهید شد.
همچنین قدرت چفت و بست این مدل پنجره ها نیبت به دیگر انواع کمی ضعیف تر است که سبب مبی شود تا به طور کامل عایق انرژی نباشد و خیلی در کاهش هزینه های اضافی خوب عمل نکند. با این حال با توجه به اینکه مزایای این مدل بیش از معایب آن است؛ عده ای بر معایب چشم پوشی کرده و پنجره لولایی تک حالته را بهترین انتخاب خود می دانند.

اهمیت رگلاژ شدن پنجره لولایی تک حالته

یکی از عواملی که می تواند در طول عمر پنجره های دوجداره تک حالته تاثیر گذار باشد، رگلاژ شدن است. در واقع عدم رگلاژ به موقع پنجره های تک حالته از نوع لولایی می تواند به مشکلات زیادی منجر شود از جمله: 
سختی در زمان باز و بسته کردن لنگه بازشو پنجره 
به سختی حرکت کردن دستگیره پنجره و عدم روان بودن آن 
ایجاد فاصله در بین لنگه باز شو و فریم پنجره 
مشکل و ایجاد اختلال در زمینه تغییر حالت لنگه بازشو 
عملکرد نا مناسب 
به علت ایجاد فاصله بین فریم و لنگه بازشو از میزان عایق بودن پنجره نیز کاسته خواهد شد.
بنابراین رگلاژ به موقع پنجره ها علاه بر افزایش طول عمر آن از بروز مشکلات فوق به طور کامل جلوگیری خواهد کرد. در زمان رگلاژ شدن باید به موارد زیر به خوبی دقت کرد: شیشه ها، لولا ها و چفت پنجره و لاستیک موجود در فریم به خوبی بررسی شود که مشکلی برایشان پیش نیاید. همچنین رگلاژ صحیح شیشه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا می تواند در باز و بسته شدن درست و مناسب پنجره ها تاثیرگذار باشد. زمان مناسب برای رگلاژ پنجره های لولایی تک حالته در بازه هر یک سال تا هر یک سال و نیم است. 

ویژگی های پنجره لولایی تک حالته

باز شو 180 درجه و آسان که به مصرف کننده امکان دید بهتر، عبور نور طبیعی مناسب و تهویه عالی را هدیه می دهد. 
امکان تغییر جهت بازشو از چپ به راست و برعکس که در محل و با کمترین هزینه ها قابل انجام است.
عایق عالی: بهترین انتخاب جهت عایق بندی منازل و ادراه ها از نظر حرارت و صوت است البته این ویژگی در پنجره های ثابت که دارای بازشو نیست، وجود ندارد. در این مدل به این علت که لنگه ها به و بی روی قاب چفت می شوند و نیز یراق آلاتی مثل اسپانیولت وجود دارد؛ درز های پنجره به خوبی و تا حد ممکن چفت می شوند و امکان نفوذ آلودگی صوتی و حرارت و برودت وجود ندارد. 
دارا بودن انواع فریم ها با اشکال هندسی متنوع 

قیمت پنجره لولایی تک حالته

پیش تر گفته شد که این پنجره ها در دسته بندی پنجره ها با قیمت بسیار مناسب هستند و به عنوان ارزان ترین انواع پنجره های دو جداره موجود در بازار شناخته می شوند. با این وجود، قیمت پنجره ها از تولید کننده ای به تولید کننده دیگر متفاوت خواهد بود. همچنین جنس یراق های و قفل و چفت به کار برده شده در ساخت پنجره ها نیز در قیمت نهایی آن ها تاثیر گذار است. 
از طرفی نیز پنجره های تک حالته که از قابلیت رگلاژ شدن برخوردار هستند قیمت بالاتری نسبت به انواع ثابت دارند. از عوامل تاثیر گذار دیگر می توان به دوجداره و یا سه جداره بودن پنجره انتخابی شما اشاره کرد. مسلما نوع سه جداره قیمت بالاتری خواهد داشت. 
شکل فریم پنجره نیز می تواند در قیمت آن تاثیرگذار باشد. اگر قصد دارید پنجره هایی با فریم های هندسی را تهیه کنید باید هزینه بیشتری را بپردازید. همچنین ابعاد و اندازه نیز در قیمت نهایی هر پنجره تک حالته تاثیر دارد و ابعاد بزرگ تر قیمت بیشتری خواهند داشت. 

خرید پنجره لولایی تک حالته

جهت خرید پنجره تک حالته می توانید به صورت آنلاین و حضوری به کلیه فروشگاه های عرضه کننده درب  و پنجره مراجعه کنید. اما اگر قصد خرید بهترین و با کیفیت ترین پنجره لولایی تک حالته موجود در بازار را دارید، پیشنهاد ما پنجره سازان نوین است. این شرکت یکی از برترین ها در زمینه طراحی و ساخت و عرضه انواع پنجره های دوجداره و سه جداره است. 
همچنین یکی از بهترین گزینه ها برای خرید ضمانت شده انواع متفاوت پنجره های تک حالته در ایران است. به راحتی و آسودگی خاطر از پنجره سازان نوین خرید کنید و کالایی با کیفیت بالا و ضمانت شده را تحویل بگیرید. این شرکت پنجره هایی رگلاژ و تنظیم شده و با استاندارد را به شما عرضه خواهد کرد. قیمت مناسب و کیفیت بالا از ویژگی های محصولات شرکت پنجره سازان نوین است.
دسترسی سریع
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران ، تهرانپارس ، خیابان اتحاد ، انتهاي اول غربی ، خیابان احسان(شهید گرمابدری) ،كوچه حيدري ، پلاک 1
تلفن: 77113323 و  77110433    موبایل : 09126100356
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه پنجره سازان نوین می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح